Sercanca Çözümler..

Citroen Xsara – Merkezi kilit modülü Bağlantı Şeması

19.05.2022
169
Citroen Xsara – Merkezi kilit modülü Bağlantı Şeması

Xsaralarda en çok sorun olan sistemlerden birisi uzaktan kumandayı unutmasıdır. Böyle bir durumla karşılaşıldığında yapılması gereken 3 yöntem vardır.

1- Anahtar kodunuz yoksa Yetkili servise gidip anahtar kodunu tanıtmak
2- Anahtar kodunuz varsa Sanayide bu işi yapan usta bulmak ve tanıttırmak
3- Sonradan merkezi kilit bağlamak.

Biz 3. yöntem ile ilgileniyoruz. öncelikle ustaları gezdiğiniz zaman genelde genelde yapmak istemedikleri için farklı bahaneler bulurlar. Mesela kimisi bu arabada takılmıyor uyumsuz diyebilir. Kimisi kilitler ve tesisat değişmeli diyebilir. BSI desteklemiyor diyebilir. vs vs Bahaneler üretebilirler. kulak asmayın. Ben üzerinde bayağı kafa yordum ve sorunsuz takılacak şekilde bağlantı şemasını çizdim. İnwells merkezi kilit kullandığım için ona göre çizdim ama mantığını anlayınca her marka merkezi kilit takılabilir.

Merkezi kilit alırken kumanda seçeneği size kalmış. sustalı alırsanız anahtarcıya mevcut anahtarınızı kopyalattırıp taktırabilirsiniz. İlavetten immo chipinide sustalı içine aktarmanız gerekiyor.

Eğer elinizden gelmiyorsa bu şemayı çıktı alıp ustaya götürün. Bağlamasını isteyin.

Sadece dikkat edilmesi gereken önemli husus Kapıya 2 tane turuncu kablo gidiyor. onu yanlış bağlamayacak şekilde bulmalısınız. Bulmak için oto kontrol kalemi kullanmalı ve kapı kilitlenirken ilgili turuncu kabloya elektrik geldiğini görmelisiniz.

Xsara ailesine Armağanımdır.

Sercan TEK

:)
Bağlantı Şeması

BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yayımlanan tüm yazılar Sercan TEK tarafından yazılmaktadır. İzinsiz kullanımı yasaktır.