Sercanca Çözümler..

Fiat Uno – Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz ?

05.01.2017
68.928
Fiat Uno – Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz ?

Eğer fiat uno almak isterseniz mutlaka bu yazıyı okumadan almayın. Tecrübelerimden yola çıkarak Fiat uno üzerine bazı bilgileri vermeyi hedefliyorum. Önbilgi olarak mutlaka sonuna kadar okuyun.

Aracın Genel Görünümüne Dikkat Edin

Piyasadaki en geç Uno 2000 modeldir. Bundan kaynaklı olarak yıpranmaları normaldir. Tabiki arada az kullanılmış garaj araları bulabilirsiniz.

Alacağınız aracın dış görünümüne mutlaka dikkatli bakın. Araç tek parça ve düzgün bir fiziğe sahip olmalıdır. Araca dışarıdan dikkatli şekilde bakın. Kapıların düzgün kapandığını, bagaj kapağının ve kaputun düzgün yerine oturduğunu mutlaka görün. Genelde dış görünümü iyi olan araçlar için “temiz” gözüküyor tabiri kullanılır. Eğer araç dışarıdan dağınık gözüküyorsa o aracı tercih etmeyin. Kaportaya ne kadar para harcarsanız harcayın orjinal gibi olmayacaktır.

Paslanmalara Dikkat Edin

Belli bir yaşı devirmiş araçlarda mutlaka paslanmalar olacaktır. Ufak tefek olanlara göz yumulur ama aracın önemli yerlerinde paslanma varsa o aracı tercih etmeyin.

Özellikle bakacağınız yerlerden ilki aracın alt kısmıdır. Aracın yere en yakın yeri diğer yerlere göre daha çabuk paslanır. Eğer aracın ön alt tarafında paslanma varsa emin olun önden krikoya alındığında kriko ezecek ve iş taraftan şişme yapacaktır. Aynı zamanda su birikintilerinden geçerken içeriye su gelecektir. Tamir edilebilir ama masrafı bitmez.

Dış kaportada özellikle kapılarda paslanma varsa duruma göre kabul edilebilir ama genelde pas istemiyoruz. Pas demek aracın kaportasının çürüdüğünün delilidir. Paslanmaları tamir edebilmek için ilgili kısım temizlenir, macunlanır ve boyanır. Ama pasın büyüklüğüne göre tekrar oluşması kaçınılmazdır.

Eğer ufak tefek paslanmalar varsa ve göz yummak zorunda isek mutlaka aracı alınca tamir ettirin. Aksi halde paslanma uzar gider.

Amortisör kulelerinin yanlarına mutlaka bakın. Paslanma varsa yaptırmak zorunda kalacaksınız.

Kapı Dikmelerine Bakın

Takla atmış araçlar kolay kolay eski hallerine gelemezler. Takla attığını anlamanın en pratik yolu kapı dikmelerini kontrol etmektir. Eğer düz ve pürüzsüz değilse şüphe edin. Tavan sacı değişmiş olabilir. Oraya da bakın ve dikkatinizi çeken bir işlem var mı kontrol edin. Eğer işlem varsa aracı alacağınız kişiye sorun. Kimse takla atmış bir araçla gezmek istemez.

Aracın geçmişini Öğrenin

Aracı alırken alacağınız kişiye kazası varmı yokmu mutlaka sorun. Hatta mutlaka Tramer sorgusu yapın. Araç üzerinde önden ve arkadan darbe alıp almadığını öğrenmenin bir kaç pratik yolu vardır. İlk önce aracın kaputunu açın ve ön farlarının çamurluk ile birleştiği yerlere bakın. Eğer işlem varsa bir şekilde kazaya karışmış demektir.

Aynı şekilde bagaj kapağını açın ve arka alt kısma bakın eğer yamukluk yada gözle görünen bir işlem varsa arkadan darbeli olabilir.

Arka bagaj kapağı ve ön motor kaputunun menteşe bağlantı vidalarına bakın. Eğer söküldü ise kendini belli eder. Nedenini öğrenmek gerekiyor. Kimse durup dururken bunları sökmez.

Yandan darbeli ise kapıların dikmelerinden ve kapılardan anlayabilirsiniz. Eğer boya yapıldı ise ton farkı olacaktır.

Ufak kazalara göz yumun. Dert etmeyin.

Boyasını İnceleyin

Aracın boyasına farklı açılardan bakın. Boya varsa neden boyandığını öğrenin. Güneş yanığından kaynaklı olabileceği gibi kazadan kaynaklı da olabilir.

Araç komple boyalı ise arkasını araştırmakta fayda var. Nedeni temizlik amaçlı ise dert etmeyin ama sıkıntılı bir sebep varsa aracın değeri düşecektir.

Aracın boyayan kişiler genelde kapı, cam fitillerini, siyah cıtaları iyi maskeleyemedikleri için boya bulaştırırlar ve düzgün temizleyemezler. Bu kısımlara bakarsanız araç resmen ben boyandım diye haykırır.

Boya işlemi eğer düzgün yapıldı ve kaza nedeni ile yapılmadı ise dert etmemekte fayda var.

İç Aksama Dikkat Edin

Aracın içerisine farklı açılardan bakın ve derli toplu olup olmadığını kontrol edin. Koltuklar çok yıpranmış mı ? tavan kaplaması tek parça ve düzgün mü ? kapı iç döşemeleri ne kadar kirli ve düzgün ? direksiyon ve vites topuzu çok aşınmış mı ? aynı şekidle pedalların üstleri ne kadar aşınmış ? Aracın modeline ve Kilometresine göre bu konular önemlidir. Aracın ne kadar yıprandığını kafanızda tespit edebilirsiniz.

Bunların dışında küllük kapağı kırık mı ? torpido da çatlaklar var mı  ? torpido kapağı hasarlı mı ? koltukların mekanizmaları sağlam mı ? sinyal kolları kırık mı ? Bu saydıklarıma da göz ucu ile mutlaka bakın. Ufak şeyler ama mide bulandırır.

Aracın Kilometresine Bakın

Araçların KM leri arttıkça değerleri de düşer. 200.000 km’yi devirmiş bir arabayı tercih ederseniz arızaları çok olacaktır. Mümkünse 150.000 KM nin altı arabaları tercih edin. Aracın KM si çok düşükse mutlaka şüphe edin. 2 nedeni var KM ile oynanmış veya araç az kullanılmıştır. Az kullanılmış bir araç zaten kendini belli edecektir. Ama KM si oynanmış bir araç kendini kolay belli etmez.

Km’si düşük araçlarda dikkat etmeniz gereken bazı konulara hemen değinelim.

Pedallara, direksiyon ve vites topunuza bakın. Çok kullanılmış arabada bu saydıklarımda aşınmalar olacaktır. Aşınma varsa ve az ise KM nin doğru olma olasılığı vardır. Fakat bu saydıklarım değiştirilmiş ise ve sorduğunuzda aşınmıştı değiştirdim gibi bir cevap alırsanız KM nin düşürüldüğünü düşünmeye başlayın.

KM sayacına müdahale edildiğinde rakamları görsel olarak tekrar eski haline getirmek için biraz uğraşmak gerek eğer düzgün yapılmaz ise son rakam hariç diğerleri birbirine eşit seviyede değilse KM ile oynanmış olabilir.

Tramer sorgusu ve son muayene evrakında aracın KM si yazar ve sizin araç üzerinde gördüğünüz değer aşağıda ise KM ile oynanmış olabilir.

97 model ve öncesi 70S modellerinde, 60S modellerinde Devir saati yoktur. Sonradan SX devir saati takılabilir. Eğer takıldı ise KM ile oynanmış olabilir.

Arabanın Tüm Elektrikli Aksamlarına Bakın

Elektrikle çalışan bütün aksamların sağlam olduğunu kontrol edin. Ampül patlaması vs gibi ufak sorunlara takılmayın. Klima varsa ve çalışmıyorsa size büyük masraf açabilir.

Ön ve arka silecekleri, varsa elektirkli ön camları kontrol edin. Merkezi kilidi kontrol edin. Marşa basın ve çalıştığını görün.

Motoru dinleyin

Motoru çalıştırdıktan sonra anormal ses gelip gelmediğini dinleyin. Eğer kafanıza takılan bir ses duyarsanız mutlaka ustaya danışın.

Motor çalışırken yağ çubuğunu çekin, yağ çubuğunun yuvasını temizleyin ve bir temiz kağıt alarak yağ çubuğunun yuvasını güzelce kapatın. Bir arkadaşa gaza bastırın 5-6 dk sonra kağıdı kaldırın Eğer kağıtta yağ varsa motor üflüyor ve eli kulağındadır.

Motoru stop edin. Kaputu açıp yağ çubuğunu çekin ve aracın yağını kontrol edin eğer yağ köpüklü ve sulu ise araç conta yakmış olabilir. Emin olun böyle bir araç almak istemezsiniz.

Motorun sağ soluna bakın yağ kaçakları varsa kaçağın boyutuna göre kabul edilebilir. Ama çok çok aşırı bir kaçak varsa ve araç yağ eksiltiyorsa sorun açacaktır.

Test sürüşüne çıkın

Araç ile minimum 1 km kadar yol gidin. Araç yolda düzgün gidiyor mu ? motor zorlanıyor mu ? vitesler rahat geçiyor mu ? geri vitese kolay geçiyor mu ? Debriyaj rahat ve aşağıda kavrıyor mu ? gibi soruları kullanarak bulabilirsiniz. Aracın şasesinde problem varsa yolda rahat gitmez. Yengeç gibi yan yan gidecektir. Araba yolda rahat gitmiyorsa sorun olabilir.

Arabayı mümkünse rampaya sokun ve gaz verin. Motor arabayı çekmekte zorlanıyorsa motorunda sorun olabilir.

Araç LPG li ise hem benzin hemde LPG de sürün. Mümkünse araç her iki yakıt türünde çalışır halde olsun.

Baskı balatayı test etmenin en pratik yolu arabayı durdurun. 2. vitese takın. El frenini çekin. Aracı gaz vererek kaldırmaya çalışın ve nerede stop ettiğine dikkat edin. Eğer hemen stop ederse baskı balata sağlamdır. Ama araç stop etmezse baskı balata son demlerini yaşıyor olabilir.

Fiat uno alırken genel muayene için yazdıkları yukarıdaki gibi. Eğer bu konulara yabancı iseniz yanınızda bir usta götürün. Eski araç almak kumar oynamak gibidir. Sorun çıkartabileceği gibi sorunsuz da kullanabilirsiniz.

Orjinal takıntınız varsa ve orjinal bir uno buldu iseniz sizi ileride bir sürü orjinal parçanın değişimi bekliyor olacak. Neyseki yedek parça sıkıntısı henüz yaşanmıyor.

Fiat Uno Yedek Parça için bağlantıyı tıklayıp Öz Yücel Otomotiv web sitesinden 7/24 yedek parça alışverişi yapabilirsiniz.

Fiat Uno – İnceleme

Başka bir yazıda görüşmek üzere,

Sercan TEK

BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 113 YORUM
 1. serhat dedi ki:

  öncelikle merhaba 70uno s var 99 model motor soğukken kontak çevirdiğinde gazda marş araç çalışmıyor gaz düğmesini ortaya alıp bekliyorum benzinde çalışıyor stop ediyorum gaza aldığımda çalışıyor son bikaç gündür tek marşla gazda çalışıyor acaba kontak termiğimi arızalı birdebenzine geçti çalıştırdım stop ediyorum aracım stop etmiyor elektriksel bi sorunmu var en önemlisi motor soguk iken araç çalışmıyor ama son 1 2 gündür tek marşta çalışıyor acana sorun ne olabilir???

 2. Fatih dedi ki:

  Abim senden yardımına ihtiyacım var
  Aracım uno 70 sol ön kapı düşük
  Üst menteşe pim burçları bozulmuş nasıl bir yol izlemeliyim. Menteşe sök tak yapınca kapı eski ayarını tutarmı
  TEŞEKKÜR ederim

  1. Sercan TEK dedi ki:

   kaportacı halleder. dert etmeyin. götürün gösterin.

 3. Niyazi dedi ki:

  TEŞEKKÜRLER,
  GERÇEKTEN DE GÜZEL VE OLDUKÇA DOYURUCU BİR YAZI OLMUŞ 🙂
  EMEĞİNİZE SAĞLIK :)))

 4. Mehmet emin dedi ki:

  Merhabalar. Eşim kullansın diye 98 model 70 sxie aldım. bir miktar güneş yanığı var şase döşeme vs düzgün ve araç 205.000 km’deydi. LPG olmasına rağmen sadece marş dinamosunu değiştirdim (eşim ilk defa araba kullanıyor marşa uzun basıyordu) başka hiç bir sorun olmadı şükürler olsun. İş nedeniyle araca ben biniyorum. Haftada 1000 km yol gidiyorum. Araç şu anda 112.xxx km’de. Depo 90₺ doluyor ve 400 km (çoğu uzun yol hız 110-120) gidiyor. Araç oldukça ekonomik ama tek sıkıntım sağlam olmaması. Kışın uzun yolda sıkıntı yaşar mıyım ?Bunu çok merak ediyorum cevaplarsanız sevinirim.

  1. Sercan TEK dedi ki:

   Bakımlı arabada sorun olmaz. ama yaşı gereği yıpranmış ve bozulmaya müsait yerleri mutlaka olacaktır. Atıyorum ön takım kolay bozuluyor. İç trim aksamlar aynı şekilde zamanla kırılabiliyor. Ben 5 sene kullandım çok memnun ve sorunsuzdu. Bakımlarını aksatmayın. Suyunu yağını eksik etmeyin Kolay kolay üzmez.

 5. Cenker Demirbilek dedi ki:

  Merhabalar yeni bir 1999 70s uno aldım çekme belgeli. Vize verilmedi nedeni de şasi numarası okunmuyor. Sadece sağ amortisör takozu üstünde mi var şasi numarası başka bi yerinde yok mu bu aracın?

 6. ALİ dedi ki:

  MERHABA SERCAN BEY, UNO 70 S 99 MODEL ARACIM DA ÖN YOLCU TARAFI SAĞ TARAF YANİ YAĞMURLU HAVALARDA TABAN HALISINDA ISLAKLIK ,YAŞ OLUYOR. ÖN TARAF SİLECEK ALTINDAKİ TAHLİYELER AÇIK KALORİFER PETEĞİNİ DE DEĞİŞTİM CAMCIYA GÖTÜRDÜM ÖN SAĞ ÇAMURLUĞUN İÇ KISIMLARINA BAKTI BİŞEYLER YAPTI TAMAM DEDİ ANCAK SORUN DEVAM EDİYOR SAĞ ÖN KOLTUK ARACIN ALTINA BAKTIĞIMDA ÇÜRÜNELER VARDI DYSON SİLİKON BASTIM AMA ISLAKLIĞI KESEMEDİM SİZ CE NE YAPILMALI TEŞEKKÜRLER

 7. Levent dedi ki:

  Bilgilerinizi ve becerilerinizi paylaşma azminizden dolayı sizi tebrik ederim. Ben de 1 ay kadar önce 40km uzaktaki işime gidip gelmek için 97 model uno sx aldım. Kronik lpg sorunları bende de oldu ama ateşleme sistemini değiştirdikten sonra ve gaz ayarından sonra sorun kalmadı gibi. Klimalı olduğu için bu arabayı tercih ettim. Sanırım tek eksiğim hidrolik direksiyon. Bunu merak edip bir araştırma yaptınız mı?

  1. Sercan TEK dedi ki:

   Allah kaza bela vermesin. Benim Arabam s modeli oldugu icin sx ile hiç çalışma yapmadım.

 8. baris dedi ki:

  Mrblar hocam .bende fiat unuyu aldim ve benim sikintim sabahlari benzinde calismiyor ama tupte tek kontakla calisiyor .tupde calistigi zaman benzine verdigim zaman sonra calisiyor benzinde.yani ilk tupte calisir sonra benzine gececek .nedendir acaba bilgi verebilirmisiniz .

  1. Sercan TEK dedi ki:

   maalesef tüpte çalışınca benzinde çalışması yada tam tersi sorun olabiliyor. gene aklınızda soru işareti kalmasın ustaya gösterin.

 9. Emincan Dalgalı dedi ki:

  Sercan Bey İyi Günler;
  2000 Model 70 S im Var Yaklaşık 3 Ay Önce Aldım Çok Kullanışlı Pratik Yakıt Yok denecek Kadar Az, Parçaları Çok Ucuz Km 198.600 De Tabi Bazı Yerlerinde Çürükleri Var Göz Yumarak Aldım Yazınız Bana Çok Yararlı Geldi Gerçekten Çok Teşekkür Ediyorum… İş Yerime Otobüsle Gitsem Yaklaşık Bir Saat Sürüyor Ve 2 Vesaitle Gidiyorum. Aracımla 25 Dakikada Gidiyorum 6 Gün boyunca Yaktığı Yakıt 35 İle 40 Lira Arasında Kesinlikle İstanbul Gibi Bir Yerde 100 Binlik Arabaya Para Verip Almak Çok Saçma2011 Mercedes C180 Arabam Var Ve 3 Ay Boyunca Sadece 300 Km Yol Yapmışım Oda Tekirdağ’a Gidip Geldim 🙂 Her Şey İçin Tekrar Çok Teşekkürler… Uno Hayat Kurtarır…

 10. enese dedi ki:

  2000 model ies var bendede ustam şehir içi kullanımda tül 76 kuruşa kadar çıkıyor şehir dışında ise 35 kuruş yakıyor tüpü tüp şu an 3,40 dan alıom yapılanlar 2 kere supap ayarı yapıldı sente ayarı yapıldı hava filtresi kutusu kırıktı değişim oldu manifold ve emme manifold contası değişti tüp beyni değişti en kral yerde tüp ayarı yapıldı yine yakıtı düşüremedim başına gelen oldusa belki bir bilginiz vardır yardımcı olursunuz neyden yapar bunu yoksa aracı satacam yada değişecem

  1. Sercan TEK dedi ki:

   Hep duydugum seyler.. çözebilende oluyor cozemeyende..

 11. Süleyman dedi ki:

  Sercan Hocam , LPG ile kullanıcaksanız S modellerini tavsiye ederim demişsiniz. 70S modelleri karbüratörlü oluyor anladığıma göre. Peki ben 2001 model 1.4 ie 70s arac aldım enjeksiyonlu araba. Bunda da ayni şekilde sıkıntı yaşarmıyım lpg kullanımında yani sx ile aynı mı oluyor benim aracım sizin fikriniz nedir?

  1. Sercan TEK dedi ki:

   Unolarda tek nokta enjeksiyonlu ise sorun yaşamanız büyük olasılık hocam. Bu söylemlerim piyasada gördüklerimden ibaret. Hiç sorun yaşamayanda var Arabayı kullanamayanda var. Benim aracım karbüratörlüydü ve lpg de sorun hiç yaşamadım.

  2. Yasin dedi ki:

   Hocam bana ulaşabilmeniz mümkün mü acaba 2001 model uno alıcam kullanıcı olduğunuz için yorumlarınızı bekliyorum

 12. ersin dedi ki:

  merhaba sercan bey öncellikle teşekkürler bilgilendirdiğiniz için benim uno 98 model 70 s panelde devir saati yok yan kapı döşemeleri falan kaporta kısımlı olanlardan araç panel değişmiş veya ruhsattaki model farklı yazılmış olabilirmi bu yazdıklarınıza göre birde ruhsatta 70 s falan yazmıyor onu nasıl bilecez

 13. İskender dedi ki:

  Sercan bey iyi bayramlar.bir uno var şu an sahibinden comda 2001 model 80.000 de komple boyalı temizlik boyası valla tam karar veremedim adam arabsını övüyor övücektir de ben tüplü araba sevmem.Arabanın orjinalini bozmamaktan yanayım çok kullanmıcam da.beniznli yeter bana ama sıkıntı 1.4 ie olması 2001 model tabiki expertise sokçam.km nin orjinal olup olmadığını anlarlarmı onlar.1.4 ie çok sorun çıkarırmı bu konuda expertiz bize herşeyisöylermi kısaca 2001 model 1.4 uno ie alınırmı bu şartlarda.iyi akşamlar

  1. Sercan TEK dedi ki:

   Uno için 1.4 tek nokta enjeksiyonlu modelinden uzak durmanızı öneriyorum. Özellikle LPG takılmış olanlardan. Çok sıkıntı yaşarsınız. Nette araştırın dertlerini görün. Ama orjinal benzinli ise sorun olmaz diye düşünüyorum. LPG olanlar çok dertliler. Ama gene seçim sizin.

   1. Alican dedi ki:

    Sercan bey bugun olan bir sorunum var arka cam rezindansini ışığı düğme ve kontak kapalıyken yanıyor sigorta ve rolesini soktum sorun devam ediyor yardimci olma sansiniz varmi?

 14. Murat dedi ki:

  Çok açıklayıcı olmuş emeğinize sağlık.

 15. Yusuf Selim dedi ki:

  Hocam merhabalar,

  Ben Ankara da oturuyorum. Yeni mezun oldum ve iş yerim ile evim arasindaki mesafe 35 km bu nedenle bir araca ihtiyacim var. En ekonomik araclarim başında da Uno var. Ben de uno 70 s almayı planliyorum. Fakat karbüratörlü motorlarda sabah işe giderken calistitma konusunda sıkıntı yaşar mıyım onu öğrenmek istiyorum. Çünkü Ankara sabahları ve geceelri soğuk oluyor.

  Bu konudaki dusuncenizi paylasabilieseniz çok sevinirim.

  Teşekkürler.

  1. Sercan TEK dedi ki:

   Yaşayabilirsiniz de yaşamayabilirsiniz de çünkü alacağınız arabanın durumuna göre değişir. Bu sorunun direkt cevabı yok maalesef.

 16. Mustafa gök dedi ki:

  Bende 95 model 70 sx var.onlarca tüpçü gördü onlarca usta gördü . Karbüratör kliniğine de gittim .adana na iki tane var ikisinede gittim ama ne yazıkki aracın rolant ayarının kafasına gore bozulup kirmizida stop etmesine bi çözüm bulamadilar. Artık herkes aracını böyle kabul et demeye başladı.simdi tıkır tıkır saat gibi .ama en geç 1 hafta sonra gene aynı sorun araç dip gaz yapınca tüpce çalışıyor ayağımi kaldirdigim an sönüyor. Allahtan benzin de gidiyor da yolda kLmiyorum. Gaz kesici gaz kelebeği sorunu değil ecu da değil . O zaman sorun ne .valla çözebilen bilen varsa çok makbule geçer.simdiden tesekkurler

  1. Sercan TEK dedi ki:

   Her sx kullanıcısı bu sorunları yaşıyor.motorun yapısı gereği lpg sisteminde dediğiniz gibi sorunlar yaratıyor. Kimisi lambda emulatoru taktırıyor düzeldi diyor kimisi potansiyometreyi değiştirdim düzeldi diyor. Kimisi değişmeyen motor bloğu kaldı gene düzelmedi diyor. Ucu açık bir durum maalesef. Benim Arabam s modeldi ve sorun olmuyordu. Sx motorlar tek nokta enjeksiyonlu ve lpg de sorunları bitmiyor..

 17. Yahya eker dedi ki:

  Üstad merhaba 97 model uno 70s almayı düşünüyorum. Bir araç buldum kaporta güzel takla atma vesaire yok diri araba çürüme yok direkler sağlam bakımları zamanında yapılmış. KM 210.000 de bu araç alınır mı. Unolarda motor ömrü nasıldır.

  1. Sercan TEK dedi ki:

   Temiz ise alınır ama temiz mi değil mi buna bakan usta karar verir. Ekspere ya da sanayide motor/kaporta ustasına gösterin. Sizin gozden kaçırdığınız birsey mutlaka vardır.

 18. emre dedi ki:

  merhaba 70sx almayı düşünüyorum günde 8 km yol gideceğim enjeksiyonlu olduğu için çalıştırdıktan sonra lpgye geçiş süresi nedir almam mantıklı mı yoksa karbüratörlü mü tercih etmeliyim

  1. Sercan TEK dedi ki:

   70sx ler lpg de dertlidir. Sorun oldukça üzer sizi. Siz bilirsiniz ama ben olsam karbüratörlü tercih ederdim.

 19. Burak dedi ki:

  Selamin aleykum ilk defa uno alcam 60s uno tutulmuyor parça yok dıyor lar bana detaylı bilgi verirmisiniz uno ile alakalı

  1. Sercan TEK dedi ki:

   Sitede oldukça detaylı konular var. 60s icin denilenler sadece söyleyenlerin kulaktan dolma duydukları ve yaşadıkları yerler ile alakalıdır. Bulamadığınız parçalar zaten internet ortamında mevcut yeterki aramasını bilin.

 20. Baybars dedi ki:

  Merhaba sercan bey daha önce 1992 model şahinim vardı,şu an uno almayı düşünüyoruz,1997 model 70 s unoların sadece çekişini merak ediyorum bayılma frlan oluyomu şahine göre çekişi nasldır

  1. Sercan TEK dedi ki:

   Karşılaştıracak kadar sahin kullanmadım. Ama motor hacmi 1.4 olduğu icin mantıken zayıftır. Benim aracimdaki performans gayet iyidi. Ama her uno ayni olmaz.

 21. Mehmet e dedi ki:

  Selamın aleyküm bende 2000 70s var aracımda sabahları bazen önden su sesi gibi lıkırtı geliyor nedeni neyden kaynaklıdır

  1. Sercan TEK dedi ki:

   Soğutma sisteminde hava vardir. Eskiden benim unomda da vardı komple suyu boşaltıp tekrar su koydurdum. Sonra dikkatimi çeken bir ses duymamıştım.

 22. Yunus emre dedi ki:

  Merhaba sercan bey. 98 70s unom var orjinalinde sis fari yok ve sis anahtari yok göğüste ama düğme yeri var. Bir sis anahtar dugmesi alip taksam tesisat varmidir yoksa yeniden tesisatmi çekilecek bununla ilgili bilginiz vaar mi?

  1. Sercan TEK dedi ki:

   Söküp bakmanız gerekiyor. Ezbere söylenecek birşey değil.

   1. yunus emre dedi ki:

    teskkür ederim ama o konsoldaki düğmeleri hatırlıyorsanız arka silecek düğmesi arka rezidans düğmesi arka sis lamba düğmesi ve boş olarak sis lamba düğme yeri var hepsi bir arada söküp baktım hepsi tek bir noktadan çıkış yapıyor hepsinin ayrı ayrı kablosu yok birtek soket var sadece ve burdan dağılım oluyor tahminimce ama nereye nasıl onu bilmiyorum 🙂 yinede teskkür ederim

    1. Sercan TEK dedi ki:

     Onu maalesef bende bilmiyorum. 🙂 en temizi bir ustaya göstermek ve tesisat var mı yok mu kontrol ettirmek.

 23. Tahsin dedi ki:

  Hpcam bende 98 hobby i.e var
  Araç yolda giderken 1.500 ve sonrası silkeleme yapıyor lpg de.
  Buji ve buji kablolarını değiştirdim digiplexe şase çektim ama akünün eksisine bağladım.
  Sorun hala devam ediyor. Öksürüyormuş gibi eğer 2.viteste falansanız hoplatıyor aracı teklemesi çok fazla. Başka hangi nedenler olabilir??

  1. Sercan TEK dedi ki:

   Motor ustasının bakması gerekiyor. Digiplex arızalı olabilir. Yada Beyinden çıkabilir.

 24. Durmuş KÖSE dedi ki:

  Uno motor rektefiye olursa yeni motorun fiyatı ne kadar maal olur motorun %40 olması ne kadar kötüdür ne kadar süre gider

  1. Sercan TEK dedi ki:

   %40 bayağı düşük bir güçtür. şöyle düşün %100 olması 70 Beygir ise %40 olması yaklaşık 28 beygir demek. rektefiye şart maliyetini usta söyleyebilir. ama yaptırman yararına olacaktır.

 25. Ömer dedi ki:

  Mrb.usta70s onun var.1997midel.direksiyonu nasıl yumsata biliriz.13jan.ön arka teker havalari28 bar..kulaktan dugdugum kadarıyla.direksiyon milin dişlerin birleştiği yeri tornavida deldirip.oraya.gres.memesi.takılıp.dişlileri yağlama.yapıyor böylece. Daha.rahat.yumuşak.direksiyon.oluyormuş.sizde.uygulana bilirmi.bir zararı olurmuş..önerimiz nedir.

  1. Sercan TEK dedi ki:

   Merhaba, Daha önce deneyen arkadaşlarım olmuştu ama faydasının dokunmadığını söylediler. Boşuna uğraşmayın. dişli sistemi olduğu için direksiyon ağır maalesef. Eğer denemek istiyorum derseniz deneyin ve sonucu buraya bildirin.

 26. Tayfun dedi ki:

  Selamın Aleyküm Sercan Bey.. 3 gün önce 95 model Uno 70S aldım. İlk gün bir sıkıntısı yoktu ama ikinci günden itibaren araba seyir halindeyken gaz yememeye ve teklemeye başladı. Ayrıca ışıklarda durduğumda istop etmeye başladı. ilk başlarda tek seferde marşı alıyor ama gaz yemeyip tekrar istop ediyordu. dünden beri de istop ediyor, bir kaç defada araç marşı alıyor ama gaz yemiyordu. bugün ise araç çalışıyor gaz verince tekrar istop ediyor. Anlamadım; sorun neyden kaynaklı olabilir.. Ya da ne yapabilirim bu sıkıntıyla ilgili ?

  1. Sercan TEK dedi ki:

   Motor ustası ve gaz varsa lpg ustası baksin derim. Sorun Yakit sistemi yada karbüratör sisteminden kaynaklı gibi duruyor.

 27. Hasan dedi ki:

  İyi gunler ustam.. 98 model sxie 220binde dışı yeterince temiz. Daha arabayi sürmedim. Adam kendi çalıştırdı benzinden gaza gecirdi herhangi bir sorun yok gibi. Motorun sesi de guzel. Daha ustaya gostermedim. Sizce 98 sxie modelleri gaz tarafinda bir sıkıntı cikariyormudur. Yoksa sadece 70 s mi baksam

  1. Sercan TEK dedi ki:

   Gaz Sorunları SXie lerde çok rastlanır. İnterneti araştırırsan Genelde Çok gaz arızalarını sxie modellerde çok göreceksin. Ben kişisel tercihimi daima 70S tarafından yapardım. Ama araba aklınıza yattı ve sağlam ustalarım var dersen alabilirsin.

 28. Barış dedi ki:

  Merhaba. .
  100 km de kaç litre benzin tüketimi vardır.
  Benzinli kullanan arkadaşlar ve sercan bey sizce net kaç litre bakımlı ise 10 litre yapacağını sanmıyorum

  1. Sercan TEK dedi ki:

   Ben uzun süreden beri uno kullanmıyorum. Güncel fiyatları bilmiyorum. Ama Fabrika Verisine göre;

   Şehir içi yakıt tüketimi; 10 lt/100 km
   Şehir dışı yakıt tüketimi; 6.2 lt/100 km
   Ortalama Yakıt tüketimi; 7.8 lt/100 km

 29. Osman dedi ki:

  Onden kazalı arac 150 bın km abi onden kazalı olması bana sorun yaratırmı abim ilerde yada ne gıbı yol ızlemem gerekır aracı alırken abim

  1. Sercan TEK dedi ki:

   Ne kadar düzgün toplamış bilemem. Tavsiyem kaporta ve motor ustasına göstermeniz yada expere baktirmaniz. Eger toplayıp elden çıkarmak ise dertleri çok sorun yaratır. Bilen birine göstermeden almayın.

 30. Osman dedi ki:

  S.a 2000. 70iesx uno alınır mı abim 10.800 cevabını beklıyorum

  1. Sercan TEK dedi ki:

   Temiz ve sorunsuz ise evet.

 31. resul dedi ki:

  Merhabalar honda bir motorum var satacağım ve birazda birikmiş param var 10 – 11 Bin tl gibi bütcem var en uygun uno görüyorum kendime. uno nun hangi modelini önerirsiniz veyahut bu fiyata önerebileceğiniz başka bir araba var mı

  1. Sercan TEK dedi ki:

   öneride bulunmayım. bütçenize göre sahibindenden bakabilirsiniz.

   Uno alıp LPG li kullanacaksanız S modellerine bakın. SX tarafında sorun yaşarsanız düzelttiremezseniz çok üzülürsünüz. Benzinli kullanacaksanız SX güzeldir. Bizim ustalarımız SX motorundan çok anlamıyor. Anlayanlarıda bulmak zor.

   Klima,hidrolik direksiyon,elektrikli camlar SX modellerde varlar.

 32. Hasan dedi ki:

  Sercan Bey merhabalar. Mersinden yazıyorum. 1998 model 70 S ‘im var. Değişensiz boyasız yaklaşık 135,000 km.
  Her şeyiyle vazgeçemeyeceğim bir araç . Aslında bir UNO almaya karar verdikten sonra epey bocalamıştım.
  Ancak sonunda ne kadar doğru bir tercih yaptığımı anladım . Öyle ki beni tek tatmin etmeyen tarafı
  hidrolik direksiyon olmayışı. Önceleri pek kafaya takmazdım ama bu aralar şehir içinde sorun olmaya başladı.
  Donanımsal bir değişiklik mümkün mü ? Hidrolik direksiyon kutusu vb gibi parçalar uyum sağlar mı ? Bu konuda
  detaylı bilgi paylaşırsanız sevinirim .Teşekkürler.Hoşçakalın

  1. Sercan TEK dedi ki:

   Orjinalinde hidrolik direksiyonu olmayan bir arabaya hidrolik direksiyon takılır. Ama Bu yapacak adamı bulmak sorundur. Sağlam tecrübeye sahip bir motor ustası gerek. Yada yapacak bilecek birisi gerek. Tabi birde hidrolik direksiyon için gerekli malzemelerin toparlanması bulunması ayrı bir mesele. Büyük ihtimal tüm parçaları çıkmacılardan temin etmek gerek. Sıfır bulunurmu bilmiyorum. Sonuçta LED ampül değil ki bu alıp takasın. AYnı şey Klima taktırmaklada aynıdır.

 33. ömer dedi ki:

  Merhabalar Sercan bey 98 uno ile 3020 km yaptım 17 gün de marmara, ege , akdeniz, güneydoğu . yolda gazdan benzine aldıkdan ortalama 2 km sonra problemyaşadım tekrar gaza aldım ve devam ettim bu sefer durkalklarda motor hep stop etti izmirde bir ustaya gösterdim gaz ayarı kaçmış dedi ayarladı fakat benzine alma dedi kabrıator temizlenmeli dedi öyle devam ettim . 1200 kmden sonra benzine aldım şimdi hem benzin hem gazda normal gidiyor neden böyle bir problem olmuştur acaba teşekkürler

  1. Sercan TEK dedi ki:

   Araç karbüratörlü ise ustanın dediğine güvenin. Pislik gelmiş olabilir. Bakım yapılması gerekebilir. Temizlemesi gerekebilir. Sx ise çok dertlidir.

 34. Sabri_Jt dedi ki:

  İyiki varsınız!!!! Sağolun. İlk sorum bu. 70sx hobby aldım. Hava filtre kutusunda yanda büyük ağızlı ve altta küçük ağızlı çıkışlı ağız var. Bu 2 çıkışıda kullanmak istiyorum. Kutuyu yeniledim. Hangileri nereye bağlanmalı fabrikasyon olarak? Başkalarıda buna benzer sormuş fakat bana açıklaması eksik geldi. Lütfen bu konuda beni ve diğer kullanıcılarını… Çok Teşekkürler şimdiden…

  1. Sercan TEK dedi ki:

   Merhaba,

   Hava Kutusunda 3 tane giriş var.

   1 – Hava Kutusunun tam altında bulunan ufak giriş
   Bir Hortum kartel ile Bu girişe bağlıdır. Yağ buharı hava filtre kutusuna tahliye edilir. Tekrar yanma odasına gönderir.

   2 – Hava Kutusunun arkasında alta bakan Giriş
   Metalimsi bir yanmaz hortum ile egzoz üstündeki metal kısma bağlıdır. Amaç Soğuklarda sıcak hava emsin ve rahat çalışsın diyedir. LPG li modellerde bu giriş tamamen kapatılır. Kapatılmaz ise motor verimli çalışmaz. Hava kutusunun içinde termostat vardır. Sıcak soğuk yönlendirmesini yapar.

   3- Hava Kutusunun Solundadır.
   Temiz hava girişidir. Benzinli modellerde tamamen açıktır. LPG li modellerde ise yarısı bantlanır. LPG çok hava girişini sevmez.

 35. ferit demirci dedi ki:

  1996 model 70s uno var daha yeni aldım bagaj kapısının tavan kısmında sol kısımda açıklık var yıkamaya girince su giriyor bagaj kapagının ayarını nasıl yapabilirim diğer sorum ise araç çalışırken stop ediyor elektirik bobiniden elektirik kaçağı vardı elektirik bobini ve kablosunu değistirdem fakat sorun devam ediyor araç stop edince bazen tek marj da öalışıyor bazen çalışmıyor yolda giderken stop etme sorunu yok araç kendi rolentince çalışırken stop ediyor

  1. Sercan TEK dedi ki:

   Bagaj kapağının usta tarafından ayarlanması gerekiyor. İlavetten fitillerin içine hortum sokarak kalinlastiriyorlar.

   Büyük ihtimal rolanti dusuk olabilir.

   1. ferit demirci dedi ki:

    sercan bey benim araç rölande çalışırken eksozdan pat pat sesler geliyor ve araçda titreme mevcuz elektirik sorunu dediler buji kaplalarını bobin kapagını ve tevziye makarasına kadar değiştirdim fak sorun çözülmedi

    1. Sercan TEK dedi ki:

     Evet dediğiniz sorun ateşleme sorunudur. Avans ayarı kaçiktir yada saydıklarınız sorunludur.

     2. İhtimalde aracın sente ayarı kaciktir. Ayni şekilde subap ayarında yapılması gerekebilir.

 36. Tekin dedi ki:

  Merhaba Sercan bey 96 70sx uno var, benzinde hiç çalışmıyor. Neden kaynaklaniyor olabilir, masrafı ne kadar olur ve bu araba 5 bin liraya alınırmı

  1. Sercan TEK dedi ki:

   arabayı görmeden bilemem. ama sx ler gazda kullanılınca sonra benzine çekilince salaklama olur. alacaksanız S alın. ilerde sx dert olur.

 37. Hakan dedi ki:

  Fiat Uno 1.4 ie 2000 model 160binkm de bir akrabamdan alacağım yaşlı bir amcamız yıllardır biner durur araç orjinal boyası değişeni yok varsada çok çok ufaktır 13 bin lira fiyat sizce iyi midir ?
  Bide ilk arabam olacak unoya yaklaşık ne kadar trafik sigortası öderim?

  1. Sercan TEK dedi ki:

   Bakımlı ise değer tabiki. Trafik Sigortası ne kadar tutar bilmiyorum. Benimki en son 700 tl tutmuştu.

 38. Deniz toprak dedi ki:

  Mrb hocam ben yarın 7.500 e 1992 model 60s almayı düşünüyorum ama aracın 1100 motor olmasi beni düşündürüyor daha doğrusu çekimser bırakıyor ama bütçede ancak ona yetiyor.Simdi soru şu aslında alıp satma gibi bir olanağım yok alıp binmeyi düşünüyorum baktığım araç da diri ve sorunsuz görünüyor motoru da iyi sizce almalı mıyım ??

  1. Sercan TEK dedi ki:

   Eğer şartlar el veriyorsa 70s derdim ama 60s alacaksanız mümkünse ustalara gösterin süprizler ile uğraşmayın.

 39. Syd dedi ki:

  Merhaba serkan hocam bir tane uno 60s var adam 8.000 TL diyor. 256 bin de araba
  1994 model araba. Boyalı tamamen. Dıştan güzel diri duruyor. Eder mi bu fiyata

  1. Sercan TEK dedi ki:

   şahsi fikrim etmez.

 40. Yusuf dedi ki:

  Sercanbey ve diğer site arkadaşlarım hepinize selamlar ben üniversite öğrencisiyim ford fiesta pejo 106 ve uno tipli ufak sürüşü parkı kolay arabalara bakıyorum ve uno kafama gercekten yattı ford ve pejo fiyat olarak bana aşırı pahalı geldi sonucta ogrencıyım lımıtım belli. Siz bu arabayı bana onerır mısınız? Önerirseniz hangı kasayı önerirsiniz şimdiden teşekkürler.

  1. Sercan TEK dedi ki:

   Yusuf merhaba

   Uno tercih edebilirsin ama alacağın arabanın sorunlu olmaması gerekiyor.bu konuda araba üstünde iyi araştırma yapmanı tavsiye ediyorum. Temiz olması çok önemli. Uno alırken benim yazdığım yazıyı oku kafanda canlansın.

   Model olarak 60s,70s,70sx tercih edebilirsin hepsinin kendine göre avantajı ve dezavantajı vardır.

 41. Gürdal kaş dedi ki:

  Sercan bey merhaba ben uno düşünüyorum çok tatlı ve tam bir şehir içi aracı 70s mi yoksa hoppy modeli mi daha güzel

  1. Gürdal kaş dedi ki:

   Hidrolik Direksiyon hangi seride var

  2. Sercan TEK dedi ki:

   Hobby modeli aslında 70sx modelidir. LPG sorun yaşayanlar var 70s düşüktür donanımlıdır ama ustası ve parçası boldur. Hidrolik direksiyon opsiyoneldir. Olup olmadığını kontrol etmek gerek

 42. HAKANB dedi ki:

  MERHABA YENİ ALDIM BEN UNO 96 MODEL ALDIĞIM KİŞİ SABAHLARI 3. BASMADA ALIR DEDİ BU MEVSİMLERDE DAHA SONRA TEK BASMADA ÇABUK BİR ŞEKİLDE ALIYOR SIKINTI NE OLABİLİR UNOLAR GENELİ BÖYLE BENZİN MOTORU FALAN BİR ŞEYLER DEDİ

  1. Sercan TEK dedi ki:

   Arabasına göre değişir. Karbüratörlü arabalarda soğukta dediğiniz gibi 2-3 basmada alır. Uno olarak düşünmeyin.

 43. celaleddin dedi ki:

  selamun aleykum abilerim 1995 model 230,000 de koportası yarım boyalı çürüksüz 70s aldım 8250 tl
  şanzımanda ufak bi çatlak var ustalar sorun olmaz dedi ama kafamda soru işareti kaldı SERCAN bey değiştirmeli mi yoksa tamir mi etmeli?
  çatlak şanzımandaki vidanın olduğu yerde ve çekomastik çekilmiş.
  ilk aracım tecrübelerinize ihtiyacım var.

  1. Sercan TEK dedi ki:

   Eğer yağ akıtma söz konusu değilse kalabilir.sorun olmaz. Ama çatlağın ilerleme durumu varsa kaynak yaptirmalisiniz. Yada değişim.

 44. bahattin dedi ki:

  98 model uno 1.4 ie biri satıyor km si 180 bin dedi araç diri görünüyor sadece ön motor kaputunda bir yamukluk var yaptırmadım dedi. 11 bin istedi ben 9500 verdim mavi renkte

  1. Sercan TEK dedi ki:

   arabanın temizliğine göre fiyat değişir. ben benimkini 10.500 TL ye vermiştim yakın zamanda.

 45. kenan anıl dedi ki:

  s.a 1998 model sxie uno almayı planlıyorum .150,000 km de araç ın kaportası iyi fakat lgp de yakıt tüketimi hakkında soru işaretleri var yardımcı olabilir misiniz ?

  1. Sercan TEK dedi ki:

   SX ler konusunda Hep lpg şikayeti vardır. alırken dikkat edin. aracı gazda ve benzinde çalıştırın arasında geçiş yapın. eğer beyni resetlemek gerekmez ise sorun yoktur.

 46. Ali dedi ki:

  Sercan bey 1500 km de yarım litre yağ eksiltiyor. Uzun vadede sıkıntı yaratır mı bu durum.

  1. Sercan TEK dedi ki:

   Sanki fazla gibi görünüyor. bence bir usta ile görüşün bu konuyu.

 47. Mahsun dedi ki:

  Sercan bey 1.4 ie uno aracım benzinde çalışmıyor. Sorun ne olabilir acaba?

  1. Sercan TEK dedi ki:

   spesifik bir arıza yoksa beyni resetleyin. nette yazmışlardı.

 48. Ünal dedi ki:

  Merhaba Sercan bey 96 sxie gri kazasız değişensiz bitane Uno var lastikleri %80 motor %85 cam fitillerinin altında paslar var bide kapıların su tahliyesinin oralarda paslar var son 10500 TL diyor 174000 de

  1. Sercan TEK dedi ki:

   Merhaba, ben kaportaya önem veririm. Eğer paslanma sıkıntılı boyutta ise ve devamı gelecek gibiyse almayın. kaporta ustasına göstermeyi ihmal etmeyin.

 49. akın dedi ki:

  70 s aracım var bagaj aydınlatmam yok nası yapabilirim acaba daha önceden tecrübeniz varmı

  1. Sercan TEK dedi ki:

   bagajda sol tarafta bir ufak ampül mevcut. oradan kablo yardımı ile enerjiyi taşıyıp istediğiniz yere aydınlatma takabilirsiniz.

 50. Cebbar dedi ki:

  Hocam hayırlı günler,

  Şehir içinde kullanacağım, acemiliğimi de atacak bir uno almayı düşünüyorum. 97 model bi tane buldum, Motor ve kaporta ustalarına da kontrol ettirdim, detayları altta yazıyorum.. Sizce bu aracı almak mantıklı mı ?

  * UNO 97 model, orjinal 148.000 km’ de (muayenelerini de kontrol ettim), karbüratörlü 70s,
  * Değişen ve boya yok, aracı bayan kullandığı için çok temiz kalmış, ustalarda aynı yorumu yaptı.
  * araçta 4 lastik sıfır, akü sıfır, triger kayışı sıfır, tüp beyni sıfır takılmış alacağım sahibi tarafından.
  * Fiyat olarak 10.000′ de anlaştık, sadece termostat kapalı olduğu için kalorifer ısıtmıyor, sanayide usta hızlıca halledebileceğini söyledi. Bir de balataların değişmesi gerekiyor.

  Bir de yokuşlarda araç durumu nasıldır, 4-5 yolcu ile sorun yaşanır mı ?

  Yorumunuz için şimdiden teşekkür ederim.

  1. Sercan TEK dedi ki:

   Merhaba,

   anlattıklarınıza göre araç alınabilecek bir araç. Bence uygun ama pazarlık sünnettir. indirmeye bakın. Kendi aracım için konusacak olursam. 4-5 kişi ile yokuş tırmanışımda dikkatte alacak kadar yavaşlama olmuyor. Tabi bu durum ateşeme,lpg, gaz ayarı vs.. tam ise geçerlidir.

   termostat kapalı olma durumunu anlamadım. Kalorifer musluğunu kapalıdır ? yapılabilir. Balatalarda sıkıntı olmaz değiştirilir. TÜp beyi değiştirildi ise tadilat projesi vs alman gerekiyor. seri no işletilir. kaportada çürükler olmasın dikkat edersin.

   1. Cebbar dedi ki:

    Yanıtlar için çok teşekkür ederim 🙂 kalorifer musluğu kapalıymış onu da aracı alınca açtıracağız.

    İyi günler dilerim

 51. İsmail Çakmak dedi ki:

  Verdiğin bilgiler için tesekkürü bir borç bilirim

  1. Sercan TEK dedi ki:

   Faydalı oldu ise ne mutlu bana..

 52. yusuf baynaz dedi ki:

  paylaşımın güzel. bende şunu eklemek isterim; eğer bunlardan anlamam daha pratik bir yol varmı diyorsanız var. Aracı tazyikli su ile yıkama yapan bir yere götürün ; araç içindeyken dışardan yıkatın ve özellikle bağajdan ve arkı kapılardan içeri giren su miktarına bakın ve eminim uno almaktan vazgeçeceksiniz çünkü ufakta kazalı olsa içerde sizde araçla beraber duşun keyfini çıkaracaksınız Not: yanınıza duş jeli şampuan mutlaka alınız:) rumuz : eskiden taklalı unosu olan adam

  1. Sercan TEK dedi ki:

   Hahahaaa

   Yan direkleri ve tavani oynadı ise su alır.

   1. yusuf baynaz dedi ki:

    Dostum uno mu satmiş olsamda mesele uno değil mesele senin güzel paylasimlarin. Unodan sonra fiat araç almamaya yemin ettim. geçen yil 5900 e aldim 6500 e verdim. su an 11000 liraya aldiğim 1999 model skoda felicia 1.3 glx araci siddetle sana ve herkese tavsiye ederim. Hele senin icin uğraşmaya ve zaman ayirmaya fazlasiyla degecek bir araç. yakiti unodan %40 tasaruflu ve konforlu. motor zincirli triger yok. essekten daha dayanikli, skoda dan sasma derim.

    1. Sercan TEK dedi ki:

     Yorumunuz için teşekkür ederim. Eğer aracı değiştirirsem Alfaromeo 159 yada Volvo S40 düşünüyorum. Şuanda maddi olarak hazır değilim.

 53. İhsan dedi ki:

  Süperrr teşekkürler

  1. Sercan TEK dedi ki:

   Rica ederim

   1. Batuhan dedi ki:

    Merhaba Sercan abi. Benim sorum 2000 model 1.4s 118000 km de araç dıştan muazzam temiz içi dışı en ufak deformasyon yok. Hatta etiketleri bile üstünde. Ama araçta tüp yok 😊. Bu model yani 1.4 70 s LPG de nasıldır ? Beni üzer mi ? Değerli vaktinizi aldığım için şimdiden çok özür dilerim

    1. Sercan TEK dedi ki:

     Temiz ise üzmez. Ama gene ustalara gösterin sonuçta 19 yaşında araba.

     1. Nebi dedi ki:

      Selam Sercan bey 97 model uno aldım usataya götürdüm motorda üfleme var ama şu eksiltme yağ yakma yok conta di yanık dedi satan kişi ustaya götürüyor binersin diyor ama sonra Sekman diyor beni korkutuyor ne yapsam sağlıklı karar olur yardımcı olurmusunuz sevinirim

Yayımlanan tüm yazılar Sercan TEK tarafından yazılmaktadır. İzinsiz kullanımı yasaktır.