Sercanca Çözümler..

Hakkımda

Tekirdağ ilinde 1991 haziran ayında doğdum ve halen daha Tekirdağ’da ikamet ediyorum. İlk ve Orta öğrenimimi Tekirdağ İnönü ilköğretim okulunda okuduktan sonra Elektrik ve Elektronik merakımdan dolayı Tekirdağ Endüstri Meslek Lisesine girip birincilikle mezun oldum. Lisans öğrenimimi yaptığım tercih hatası yüzünden gerçekleştiremedim. Tezcanlı oluşumdan dolayı 1 sene daha beklemek yerine Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Mekatronik önlisans programını bitirdim. Dikey  geçiş sınavına girmeyip çalışma hayatına atıldım. Şuan da Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi programında lisans tamamlama yapmaktayım.

Lise hayatım boyunca mesleki tecrübeler edinmek adına farklı işletmelerde çalıştım. Çalıştığım yerler hem mesleki hemde insanlarla olan ilişkilerim ve diyaloglarımın gelişmesine katkıda bulundular.

2009 yılında profesyonel iş hayatımda sektör değiştirip bilişim sektörüne yöneldim ve özellikle elektronik ve yazılım alanında kendime bilgi katmaya başladım. Bu dönemlerde yazılım tarafında Arduino, Pascal, Delphi, Lazarus, Jalv2, C, Pic Basic Pro öğrenmeye başladım ve çeşitli uygulamalar geliştirdim.

Mezun olduktan sonra İstanbul merkezli özel bir uçuş okulunda yardımcı uçak teknisyeni unvanı ile Çorlu Havalimanda çalışmaya başladım. Yaklaşık 2 sene çalıştıktan sonra bilişim sektöründe devam etmek için ayrıldım ve iş hayatıma bilişim sektöründe devam etme kararı aldım. Havaalanında çalıştığım süre boyunca otomobil Teknolojilerine merak sarmamla beraber kendi aracım üzerinde geliştirmeler ve iyileştirmeler yaptım. Halen daha uğraştığım konular arasında otomotiv yeralmaktadır.

Özel bir firmada çalıştığım süre boyunca özellikle Network alanında önemli tecrübeler edinerek büyük projelerde yer aldım. Gerek resmi gerek özel bir çok kurum ve kuruluşların Network alt yapılarını Kablolu, Kablosuz ve Fiber Optik olmak üzere farklı ihiyaçlar doğrultusunda tasarlayıp uyguladım. Sophos, Palo Alto, Mikrotik, Dell, HP, DLink, UBNT, Fortinet, Extreme Networks, Enterasys, Labris gibi bir çok markanın ürünlerinde tecrübeler kazandım.

Özellikle Sophos ve Mikrotik ürünleri favorim olup aktif olarak kullanmaktayım. Network alanına girişim bu iki marka ile olduğu için bendeki yerleri her zaman ayrıdır.

2015 yılında aktif ettiğim blog sitemde edindiğim tecrübeleri bu işlere gönül vermiş olan insanlara aktarmak için makaleler yayımlıyorum. Yayımladığım makaleler karma konuları içerse de genellikle Network ve Otomotiv üzerine oluyor. Yanında elektronik ve programlama konularında da vakit buldukça ekliyorum. Yayımladığım makalelerin tamamını uygulayıp sonuç alabilirsem yayımlıyorum. Buda zaman aldığı için bazen yeni yazılar geç kalabiliyor.

Sitemde yayımladığım projeleri, uygulama sorumluluğu ve kaynaklanan hataların sorumlulukları uygulayan kişiye aittir. Bunu göz önünde bulundurarak konu hakkında bilginiz yok ise uygulamayın ya da bilen birine uygulatın. Özellikle otomobil üzerinde yapacağınız uygulamalar hatalı yapılırsa sorun teşkil edebilir.

2020 Ocak ayı itibariyle Resmi bir kurumda Bilgi işlem dairesinde sözleşmeli memur olarak çalışmaktayım. Sitede yayımladığım konular arasında Otomobil üzerine herhangi bir destek vermiyorum. Bu konuda sadece yayınladıklarım geçerlidir. Yardım istediğiniz konular hakkında mail atarsanız vakit buldukça bilgim dahilinde dönüş sağlarım.

Eğer yazdığım makaleleri başka bir platformda paylaşmak isterseniz kaynak belirtilmesi yeterlidir.

sercantek.59@gmail.com

Sosyal Medya Linkleri  : Linkedin, Facebook, Youtube

Sercan TEK

Yayımlanan tüm yazılar Sercan TEK tarafından yazılmaktadır. İzinsiz kullanımı yasaktır.