Sercanca Çözümler..

Mazda 323F BJ – Panjur Çıtası Boyama

01.07.2017
3.612
Mazda 323F BJ –  Panjur Çıtası Boyama

Aracıma ön taraftan baktığımda nikelaj kaplı olan panjur çıtası gözüme ilişiyordu. Tamam güzel ama onu tamamlayan başka nikelaj parçalar olmadığı için öksüz gibi kalıyordu.  Aklıma Siyah boyama fikri gelmişti ve internetten örnek resimlere baktığımda yapanların olduğunu gördüm. Tabi sadece çıtanın boyanması birşey ifade etmiyordu bir kaç parça daha boyanırsa onu tamamlayacak bir görüntü ortaya çıkacak gibi duruyordu.

Şimdilik sadece panjur çıtasını boyayacağım. Ama Farların iç çerçeveleri ve tampon ızgarasının altınada siyah yapacağım. İlerleyen yazılarda ayrıntılı işlemler ile ilgili konu açmayı planlıyorum.

Başlamadan önce mat siyah sprey boya ve ince zımpara hazırlamanız gerekmektedir. Eğer zımpara yapmazsanız boya bir süre sonra dökülecektir.

Çıtayı çıkartmak için düz bir tornavida ile yukarı doğru kaldırmanız gerekmektedir. Biraz zorlayabilir ama bu şekilde çıkartabilirsiniz.

İnce zımpara ile (ben 180 kullandım) güzelce yağı, kiri temizleyin. Ortada bulunan Logoyu sökün ve pis ise temizleyin. Logo ya zımpara yapmayın yoksa parlaklığı gider.

Çıtanın önce arka tarafını sonra ön tarafını sonra ön tarafını bir kat boya ile boyayın. Kurumaya bırakın ve kuruduktan sonra bir kat daha boyayın. Fazla yakın tutup boyarsanız akıtma yapabilir.

Boyama işlemi bitince iyice kuruduktan sonra logoyu takın ve çıtayı düzgünce yerine yerleştirin.

Başka bir yazıda görüşmek üzere.

Sercan TEK

 

 

BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yayımlanan tüm yazılar Sercan TEK tarafından yazılmaktadır. İzinsiz kullanımı yasaktır.